Često čujemo kako se oboljeli od poremećaja hranjenja srame svoga tijela, te pod svaku cijenu izbjegavaju situacije u kojima se izlažu pogledima okoline. Osim tijela, osobe s poremećajem hranjenja se znaju sramiti sebe, misleći da nisu dovoljno dobri da bi zaslužili ljubav, prijateljstvo ili prihvaćanje drugih.
Nakon epizode prejedanja ili "lošeg dana" oboljela osoba ponekad osjeća toliko toksičan sram da je on sputava u uobičajenom funkcioniranju. Kada se svemu ovome doda i sram radi dvostrukog života vezanog uz simptome odnosa prema hrani i tijelu, možemo zaključiti kako je sram jedan od osnovnih pokretača poremećaja hranjenja.
Više o ovoj važnoj temi poslušajte na predavanju "Osjećaj srama i poremećaji hranjenja" koje je održala poznata hrvatska psihijatrica s velikim iskustvom u liječenju anoreksije, bulimije i poremećaja prejedanja, dr. Maja Šeparović Lisak. Predavanje je dostupno za gledanje na YouTube kanalu Centra BEA, gdje možete ostaviti svoje komentare ili postaviti pitanja.
Link na snimku: https://youtu.be/6wZUUj0x3Vg
Dobro nam došli!
